Klinker Bricmate J612 Jura Select Ivory 60x120 cm
Rek. pris 1 549 kr/m²
1 276,39 kr/m²Pris/frp 1 819:-
1 263 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

J612 Jura Select Ivory 60x120 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bricmate Jura Select Ivory är en ljusbeige granitkeramik inspirerad av den klassiska Jurakalkstenen. Stenen är mycket populär som bygg- och inredningsmaterial samt som bänkskiva.
Varumärke
BricmateBeskrivning
Bricmate Jura Select Ivory är en ljusbeige granitkeramik inspirerad av den klassiska Jurakalkstenen. Stenen är mycket populär som bygg- och inredningsmaterial samt som bänkskiva.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 39313 |
| Mått | 60x120 cm |
| Typ | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal | 1,44 m2/frp |
| Antal | 2 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | J Jura Select Ivory |
| Färg | Beige |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Inomhus |
| Storlek | 60x120 cm |
| EAN-nr | 7340180903740 |






