Klinker Tenfors Miscela Nacar Matt 60x60 cm
759,03 kr/m²Pris/frp 1 001:-
695 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Miscela Nacar Matt 60x60 cm
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klinker Miscela Nacar är en terrazzo-liknande granitkeramik i ljust beige nyanser. Terrazzo är en klassiker som moderniserats för att passa den design och inredningsstil som dominerar just nu. Med diskretare mönster och nyanser som hänger samman är den moderna terrazzo-looken här för att stanna. Ytan är matt, men inte sträv och ger ett lättstädat och snyggt golv. Kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré, finrum eller på uteplatsen. Eftersom granitkeramik är frosttåligt kan denna platta med fördel användas även utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Klinker Miscela Nacar är en terrazzo-liknande granitkeramik i ljust beige nyanser. Terrazzo är en klassiker som moderniserats för att passa den design och inredningsstil som dominerar just nu. Med diskretare mönster och nyanser som hänger samman är den moderna terrazzo-looken här för att stanna. Ytan är matt, men inte sträv och ger ett lättstädat och snyggt golv. Kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré, finrum eller på uteplatsen. Eftersom granitkeramik är frosttåligt kan denna platta med fördel användas även utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | Arc-8CT3 |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rund |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,44 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 4 st/frp |
| Tjocklek | 10 mm |
| Serie | Miscela |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Längd | 60 cm |
| Form | Kvadratisk |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 60 cm |
| Mönster | Terrazzo |
| Tålighet | Hög |
| Storlek | 60x60 cm |




