Klinker Tenfors Orion Granate 22,5x22,5 cm
759,41 kr/m²Pris/frp 702:-
695 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Orion Granate 22,5x22,5 cm
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klinker Orion Granate 22,5x22,5 är en vit klinker med rött stjärnmönster och sliten vintage-känsla. Med matt yta och slitningar som ger ett ombonat och äkta intryck. Ytan är jämn och matt, med visst motstånd. Den mindre storleken gör den extra lämplig till badrum och mindre utrymmen. Kan användas till både golv och väggar i till exempel kök, badrum, hall eller uterum. Eftersom granitkeramik är frosttåligt kan de användas både inomhus och utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Klinker Orion Granate 22,5x22,5 är en vit klinker med rött stjärnmönster och sliten vintage-känsla. Med matt yta och slitningar som ger ett ombonat och äkta intryck. Ytan är jämn och matt, med visst motstånd. Den mindre storleken gör den extra lämplig till badrum och mindre utrymmen. Kan användas till både golv och väggar i till exempel kök, badrum, hall eller uterum. Eftersom granitkeramik är frosttåligt kan de användas både inomhus och utomhus. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | Cer-OriGr |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rund |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,01 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 20 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | Orion |
| Färg | Flerfärgad |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Tålighet | Hög |
| Längd | 20 cm |
| Mönster | Marockanskt |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 20 cm |
| Storlek | 20x20 cm |



