Klinker Tenfors Pizarra Grey 60x60 cm
Pris/frp 706:-
392 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klinker Pizarra Grey 60x60 är en matt, stenliknande granitkeramik i grå nyanser. Elegant och stilren, med subtila linjer och rörelse i mönstret. Ytan är inte helt slät, utan mjukt varierande vilket ger en levande, mer naturlig känsla. En klinker av hög kvalitet som kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré eller uterum. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Klinker Pizarra Grey 60x60 är en matt, stenliknande granitkeramik i grå nyanser. Elegant och stilren, med subtila linjer och rörelse i mönstret. Ytan är inte helt slät, utan mjukt varierande vilket ger en levande, mer naturlig känsla. En klinker av hög kvalitet som kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré eller uterum. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | SG-PZGY6x6 |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,8 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 5 st/frp |
| Tjocklek | 8 mm |
| Serie | Pizarra |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Tålighet | Hög |
| Längd | 60 cm |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |




