Laminatgolv BerryAlloc Chateau Java Ljussgrå A+B
Pris/frp 1 425,96:-
699 kr/m²
Chateau Java Ljussgrå A+B
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Precis som namnet antyder är Chateau-kollektionen en riktigt ståtlig serie. Fiskbensmönstret är unikt i laminatvärlden och får dig att känna dig som en kunglighet i ditt eget hem. Chateau-kollektionen kan installeras med olika enkla metoder.
Varumärke
BerryAllocBeskrivning
Precis som namnet antyder är Chateau-kollektionen en riktigt ståtlig serie. Fiskbensmönstret är unikt i laminatvärlden och får dig att känna dig som en kunglighet i ditt eget hem. Chateau-kollektionen kan installeras med olika enkla metoder.
Teknisk information- Mått: 504X84X8mm
- Antal kvm/pkt: 2.04 m² (A=1,02M² + B=1,02M²)
- Klass: 23/32
- Garanti privat bruk: Livstid
- Garanti kommersiellt bruk: 5 år
OBS! Denna produkt innehåller två paket golv, Typ A samt Typ B. Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
- Antal kvm/pkt: 2.04 m² (A=1,02M² + B=1,02M²)
- Klass: 23/32
- Garanti privat bruk: Livstid
- Garanti kommersiellt bruk: 5 år
OBS! Denna produkt innehåller två paket golv, Typ A samt Typ B. Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Annelie NVerifierad köpare
för 3 år sedanSvår att lägga och väldigt känslig för nivåskillnader även om det bara rör sig om någon mm. Med att det är svår är när man inte har ett fyrkantigt rum att lägga det i utan mer som ett Z format rum på över 30 kvm. Det blir mycket spill också så det måste man ha med i beräkningen.
+ Snyggt när det är lagt
- Mycket spill
Egenskaper
| Varumärke | BerryAlloc |
| Art.Nr. | 62001140 |
| Mönster | Fiskben |
| Längd | 504 mm |
| Bredd | 84 mm |
| Färg | Grå |
| Serie | Chateau |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal | 2,04 m2/frp |
| Antal | 24 st/frp |
| Fog | Chateau loc |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Laminatgolv |
| Nyans | Ljust |


