Laminatgolv Pergo Lillehammer Select Beige Oak
Pris/frp 793,56:-
fr.389 kr/m²utvalda påKampanj
Välj variant

Lillehammer Select Beige Oak
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar.
Varumärke
PergoBeskrivning
Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar.
Pergogolv har tre ytskikt för att göra golven riktigt slitstarka. Ytskiktet TitanX™ Advanced med sina extra lager gör golven betydligt tåligare mot slag och fallande föremål än vanliga laminatgolv. Golven har dessutom ett extra skikt av aluminiumoxidpartiklar som gör golvet mer reptåligt än de flesta andra jämförbara laminatgolv. Ytterligare egenskaper är den antistatiska tekniken, bakteriedödande egenskaper för förbättrad hygien utan användning av kemikalier. Med PerfectFold 3.0, Pergos nya och smarta fogteknik, blir det ännu enklare och snabbare att lägga ett golv. Alla golv från Pergo är miljömärkta med Svanen.
Alla golv är olika. Köksgolvet måste till exempel hålla för mer slitage än gästrummets golv. Därför finns det här golvet i flera kvalitetsnivåer uttryckt i termer av slitstyrka, rep- och slagtålighet så att du kan välja vilket utseende du vill ha och den kvalitet du behöver.
Living Expression
Pålitlig slitstyrka för hemmet.
- Reptålighet: Hög
- Fukttålighet: Hög
- Golvklassning 32
- TitanX™
- Hygienisk
- Brandklassning: Cfl-s1
- 25-års garanti i hemmiljö
Original Excellence
Golv för vardagens alla utmaningar.
- Reptålighet: Mycket hög
- Fukttålighet: Hög
- Golvklassning 33
- TitanX™ Advanced
- Hygienisk
- Brandklassning: Bfl-s1
- Livstidsgaranti i hemmiljö
OBS! Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning. Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Alla golv är olika. Köksgolvet måste till exempel hålla för mer slitage än gästrummets golv. Därför finns det här golvet i flera kvalitetsnivåer uttryckt i termer av slitstyrka, rep- och slagtålighet så att du kan välja vilket utseende du vill ha och den kvalitet du behöver.
Living Expression
Pålitlig slitstyrka för hemmet.
- Reptålighet: Hög
- Fukttålighet: Hög
- Golvklassning 32
- TitanX™
- Hygienisk
- Brandklassning: Cfl-s1
- 25-års garanti i hemmiljö
Original Excellence
Golv för vardagens alla utmaningar.
- Reptålighet: Mycket hög
- Fukttålighet: Hög
- Golvklassning 33
- TitanX™ Advanced
- Hygienisk
- Brandklassning: Bfl-s1
- Livstidsgaranti i hemmiljö
OBS! Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning. Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Idah SVerifierad köpare
för 3 månader sedanSnabb leverans och väldigt nöjd med golvet! Härlig ljus färg som lyser upp rummet.
+ Bra kvalitet, slitstarkt
Amanda AVerifierad köpare
för 5 år sedanEtt stänk kallare i färgen än jag tänkt mig men för övrigt så vackert golv. Enkelt att lägga skönt att gå på, ser lyxigt ut. Supernöjd!
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1380 mm |
| Bredd | 212 mm |
| Färg | Tre/Natur, Trä/natur |
| Serie | Lillehammer Pro, Living Expression |
| Tjocklek | 9 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,048 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Eik, Ek |
| Produkttyp | Laminatgolv, Laminatgulv |
| Nyans | Ljust |
| Utförande | Lillehammer, Select Beige Oak |
| Material | HDF |
| Yta | Matt |
| Garanti | Livstid |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0244-04750, L0344-04750 |




