Laminatgolv Pergo Modern Plank 4V - Sensation Coastal Oak 1-Stav
fr.449 kr/m²Pris/frp 565,47:-
fr.309 kr/m²Från 28 %Kampanj
Välj variant

Modern Plank 4V - Sensation Coastal Oak 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Varumärke
PergoBeskrivning
Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Pergogolv har tre ytskikt för att göra golven riktigt slitstarka. Ytskiktet TitanX™ Advanced med sina extra lager gör golven betydligt tåligare mot slag och fallande föremål än vanliga laminatgolv. Golven har dessutom ett extra skikt av aluminiumoxidpartiklar som gör golvet mer reptåligt än de flesta andra jämförbara laminatgolv. Ytterligare egenskaper är den antistatiska tekniken, bakteriedödande egenskaper för förbättrad hygien utan användning av kemikalier. Med PerfectFold 3.0, Pergos nya och smarta fogteknik, blir det ännu enklare och snabbare att lägga ett golv. Alla golv från Pergo är miljömärkta med Svanen.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Dokument
Recensioner
EvaVerifierad köpare
för 4 år sedanNöjd med känslan, och att det är ”hela” brädor. Negativt att allt syns så mycket städning.
Lars-Erik JVerifierad köpare
för 5 år sedanLätt och lägga. Färgen överensstämde med skärmbilden. Det blev ett fint golv.
Catharina LVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket snyggt, svårt att skilja från äkta trä.
+ Lättlagt
- Finns inget.
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1380 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Tre/Natur, Trä/natur |
| Serie | Living Expression, Visby Pro |
| Tjocklek | 8 mm |
| Kollektion | Sensation |
| Antal (m2/frp) | 1,835 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antibakteriell | Ja |
| Antistatisk | Ja |
| Imitation | Eik, Ek |
| Produkttyp | Laminatgolv, Laminatgulv |
| Nyans | Ljust |
| Utförande | Coastal Oak, Kustek (03374) |
| Material | HDF |
| Garanti | Livstid |
| Kant | Fasad, Faset |
| Yta | Ekstra Matt, Extra Matt |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0231-03374, L0331-03374 |





