Laminatgolv Pergo Modern Plank 4V - Sensation Farmhouse Oak 1-Stav
fr.449 kr/m²Pris/frp 576,45:-
fr.315 kr/m²Från 24 %Kampanj
Välj variant

Modern Plank 4V - Sensation Farmhouse Oak 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Varumärke
PergoBeskrivning
Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Pergogolv har tre ytskikt för att göra golven riktigt slitstarka. Ytskiktet TitanX™ Advanced med sina extra lager gör golven betydligt tåligare mot slag och fallande föremål än vanliga laminatgolv. Golven har dessutom ett extra skikt av aluminiumoxidpartiklar som gör golvet mer reptåligt än de flesta andra jämförbara laminatgolv. Ytterligare egenskaper är den antistatiska tekniken, bakteriedödande egenskaper för förbättrad hygien utan användning av kemikalier. Med PerfectFold 3.0, Pergos nya och smarta fogteknik, blir det ännu enklare och snabbare att lägga ett golv. Alla golv från Pergo är miljömärkta med Svanen.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Dokument
Recensioner
AnnaVerifierad köpare
för 5 månader sedanNär man väl listar ut hur man får ihop kortsidorna så de blir täta, blir det lättare att lägga. Riktigt snyggt golv iaf!
+ Snyggt och tåligt
- Bökigt att få ihop kortsidorna.
Håkan Verifierad köpare
för 1 år sedanDet blev fint och gick snabbt att lägga. Mvh
MaritaVerifierad köpare
för 1 år sedanBra och fint golv
Maria MVerifierad köpare
för 2 år sedanEtt snyggt och tåligt golv som är lätt att hålla rent.
Ann NVerifierad köpare
för 2 år sedanSnyggt golv som var relativt lättlagat.
Jörgen RVerifierad köpare
för 5 år sedanBlev riktigt bra och snyggt i vårat kök med en lantlig stil
Björn S NVerifierad köpare
för 7 år sedanEnkelt, stilrent golv. Lätt att lägga. För det sista plusset kunde priset vara något lägre.
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1380 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Living Expression, Original Excellence |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,835 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antibakteriell | Ja |
| Antistatisk | Ja |
| Imitation | Ek |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Utförande | Lantgårdsek (03371) |
| Kant | Fasad |
| Material | HDF |
| Yta | Silkesmatt |
| Garanti | Livstid |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0231-03371, L0331-03371 |





