Renoveringstapet Wall Doctor Vit 50 m 150g/m2
1 799 kr
Se priset!

Vit 50 m 150g/m2
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Renoveringstapet från Wall Doctor. Kan fästas på målade, tapetserade och putsade ytor samt på gipsskivor. Ett hållbart material som är enkelt att måla. Mycket starkt skydd och armering av väggen mot slag, stötar, sprickor, brand, vatten, fukt och mögel. Renoveringstapeten har dessutom ett flamsäkert ytskikt vilket ger ett visst brandskydd.
Varumärke
Wall DoctorBeskrivning
Renoveringstapet från Wall Doctor. Kan fästas på målade, tapetserade och putsade ytor samt på gipsskivor. Ett hållbart material som är enkelt att måla. Mycket starkt skydd och armering av väggen mot slag, stötar, sprickor, brand, vatten, fukt och mögel. Renoveringstapeten har dessutom ett flamsäkert ytskikt vilket ger ett visst brandskydd.
Specifikationer
- För tak och väggar i torra utrymmen
- Snabb och enkel uppsättning
- Mycket lätt att applicera
- Enkel att rengöra
- Krymper eller expanderar inte
- Tapeten kan tas bort utan ångbåt
- Tryckt på tapeter
- Ommålningsbar
- För tak och väggar i torra utrymmen
- Snabb och enkel uppsättning
- Mycket lätt att applicera
- Enkel att rengöra
- Krymper eller expanderar inte
- Tapeten kan tas bort utan ångbåt
- Tryckt på tapeter
- Ommålningsbar
Egenskaper
| Varumärke | Wall Doctor |
| Art.Nr. | H7500 |
| Typ | Tapet |
| Färg | Vit |
| Åtgång | 20 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Utförande | EasyUp |
| Stil | Modern |
| Material | Vlies |
| Längd | 5000 cm |
| Bredd | 100 cm |
| EAN-nr | 8711444614624 |

