Tapet Boråstapeter Ängsflora 6950
819 kr

Ängsflora 6950
819 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Ängsflora pryds av söta små buketter av blåklocka, gullviva, skogsstjärna och andra vildblomster. Varje liten bukett är målad för hand och sedan limtryckt i ett luftigt, harmoniskt mönster på en ljus, enfärgad botten. Formgivare: Noomi Spange.Här går tapeten Ängsflora i en vårlik färgskala på en ljust lindblomsgrön botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Ängsflora pryds av söta små buketter av blåklocka, gullviva, skogsstjärna och andra vildblomster. Varje liten bukett är målad för hand och sedan limtryckt i ett luftigt, harmoniskt mönster på en ljus, enfärgad botten. Formgivare: Noomi Spange.Här går tapeten Ängsflora i en vårlik färgskala på en ljust lindblomsgrön botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6950 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094050938 |



