Tapet Boråstapeter Anno II Vallmo 8093
819 kr
809 krSänkt pris!

Anno II Vallmo 8093
809 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den ljusa, storblommiga tapeten Vallmo är återskapad från ett mer än hundra år gammalt jugendmönster.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den ljusa, storblommiga tapeten Vallmo är återskapad från ett mer än hundra år gammalt jugendmönster.
Vi trycker den vått i vått i traditionellt limtryck, vilket ger en levande yta med vackert djup.Här ser du tapeten Vallmo i en romantisk färgställning med milt rosa blommor och vackert lindblomsgröna blad, knoppar och fröställningar på ljusbeige botten.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 8093 |
| Kollektion | Anno II |
| Mönster | Blommiga, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Mönsterpassning | Rak passning |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Bredd | 530 mm |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094052314 |






