Tapet Boråstapeter Arboretum 5833
519 kr

Arboretum 5833
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Arboretum är en mönstrad tapet från 1950-talet, designad av matskribenten Hiram (Märit Huldt). Hiram illustrerade själv sina kokböcker, och skapade också ett par mönster för Boråstapeter. Nu får detta vackra, stiliserade mönster av ek, kastanj, lönn och hassel nytt liv.Här är tapeten Arboretum limtryckt i en mjuk palett av varmgrått och kolabeige på varmvit botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Arboretum är en mönstrad tapet från 1950-talet, designad av matskribenten Hiram (Märit Huldt). Hiram illustrerade själv sina kokböcker, och skapade också ett par mönster för Boråstapeter. Nu får detta vackra, stiliserade mönster av ek, kastanj, lönn och hassel nytt liv.Här är tapeten Arboretum limtryckt i en mjuk palett av varmgrått och kolabeige på varmvit botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5833 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094050242 |




