Tapet Boråstapeter Blomsterhav 2054
645 kr
635 krSänkt pris!

Blomsterhav 2054
635 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den underbart prunkande tapeten Blomsterhav bjuder på designern Noomi Spanges alla barndomsfavoriter. Luktärt, slingerkrasse, björnbär och smultron från föräldrarnas lummiga trädgård, men också svärdslilja och humleblomster från Sundbornsåns stränder strax intill. En blommig tapet med extra allt, här i dämpade toner av bland annat gult, rosa och grönt mot en varmgrå botten. Färgsättningen samlar mönstrets alla detaljer till en lugn, harmonisk helhet som passar fint på rummets alla väggar.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den underbart prunkande tapeten Blomsterhav bjuder på designern Noomi Spanges alla barndomsfavoriter. Luktärt, slingerkrasse, björnbär och smultron från föräldrarnas lummiga trädgård, men också svärdslilja och humleblomster från Sundbornsåns stränder strax intill. En blommig tapet med extra allt, här i dämpade toner av bland annat gult, rosa och grönt mot en varmgrå botten. Färgsättningen samlar mönstrets alla detaljer till en lugn, harmonisk helhet som passar fint på rummets alla väggar.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2054 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 49 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 49 cm |
| EAN-nr | 7320094040786 |






