Tapet Boråstapeter Canvas Graphite 6119
369 kr

Canvas Graphite 6119
369 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Canvas Graphite är en grå, enfärgad tapet som känns både lugn och dramatisk på samma gång. Den djupt grafitgrå nyansen för tankarna till klippiga kustlandskap och höga berg, men tonen är samtidigt väl balanserad och upplevs både vilsam och ombonad. Tapetens taktila, textilliknande yta förstärker det ombonade intrycket och ger rummet en sofistikerad, klädd känsla.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Canvas Graphite är en grå, enfärgad tapet som känns både lugn och dramatisk på samma gång. Den djupt grafitgrå nyansen för tankarna till klippiga kustlandskap och höga berg, men tonen är samtidigt väl balanserad och upplevs både vilsam och ombonad. Tapetens taktila, textilliknande yta förstärker det ombonade intrycket och ger rummet en sofistikerad, klädd känsla.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6119 |
| Kollektion | Shades Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Enfärgade, Yta/struktur/textil |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094050389 |


