Tapet Boråstapeter Canvas Ivory 6116
369 kr

Canvas Ivory 6116
369 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den varmvita, enfärgade tapeten Canvas Ivory känns fräsch och krispig, samtidigt som den ger ett mjukare intryck än en rent vit tapet. Flera närliggande nyanser är tryckta lager på lager för att få fram en väl balanserad, elfenbensvit ton som känns mild och vilsam. Tapetens taktila yta har en textil struktur som förstärker det arbetade, ombonade uttrycket.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den varmvita, enfärgade tapeten Canvas Ivory känns fräsch och krispig, samtidigt som den ger ett mjukare intryck än en rent vit tapet. Flera närliggande nyanser är tryckta lager på lager för att få fram en väl balanserad, elfenbensvit ton som känns mild och vilsam. Tapetens taktila yta har en textil struktur som förstärker det arbetade, ombonade uttrycket.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6116 |
| Kollektion | Shades Wallp. |
| Färg | Vit |
| Mönster | Enfärgade, Yta/struktur/textil |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094050358 |


