Tapet Boråstapeter Dahliadröm 5720
749 kr
739 krSänkt pris!

Dahliadröm 5720
739 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Över den ljusa, storblommiga tapeten Dahliadröm slingrar prunkande dahlior i ett sirligt bladverk. Ulrica Hurtigs mönsterbild är klassisk men känns samtidigt modern i uttrycket, och ger rummet en luftig, ombonad atmosfär.Här ser du tapeten Dahliadröm i en ljus, behaglig färgskala med elfenbensvita blommor och grågröna blad och stjälkar på beige botten. Det traditionella limtrycket ger den matta ytan ett rustiskt uttryck med vackert liv.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Över den ljusa, storblommiga tapeten Dahliadröm slingrar prunkande dahlior i ett sirligt bladverk. Ulrica Hurtigs mönsterbild är klassisk men känns samtidigt modern i uttrycket, och ger rummet en luftig, ombonad atmosfär.Här ser du tapeten Dahliadröm i en ljus, behaglig färgskala med elfenbensvita blommor och grågröna blad och stjälkar på beige botten. Det traditionella limtrycket ger den matta ytan ett rustiskt uttryck med vackert liv.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5720 |
| Kollektion | Orangeri Wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 76 cm |
| EAN-nr | 7320094048294 |



