Tapet Boråstapeter Dove Grey
369 kr

Dove Grey
369 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

I Linen hittar du en mjuk, sinnlig minimalism som ger rummet en avslappnad, ombonad känsla. 35 vackra tapeter med taktil linnestruktur, alla i väl balanserade kulörer lånade från naturens egen palett. En tidlös kollektion av enfärgade linnetapeter för rofyllda, välkomnande hem i naturlig harmoni. Här finns en bred bas av älskade neutraler, men även dämpade mellantoner och varma, mer mättade kulörer. Enfärgade tapeter, men med ett levande, klätt uttryck. När ljuset faller på den diskreta linnestrukturen sveper tapeten in väggen och hela rummet i ett mjukt, stilla skimmer.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
I Linen hittar du en mjuk, sinnlig minimalism som ger rummet en avslappnad, ombonad känsla. 35 vackra tapeter med taktil linnestruktur, alla i väl balanserade kulörer lånade från naturens egen palett. En tidlös kollektion av enfärgade linnetapeter för rofyllda, välkomnande hem i naturlig harmoni. Här finns en bred bas av älskade neutraler, men även dämpade mellantoner och varma, mer mättade kulörer. Enfärgade tapeter, men med ett levande, klätt uttryck. När ljuset faller på den diskreta linnestrukturen sveper tapeten in väggen och hela rummet i ett mjukt, stilla skimmer.
Den enfärgade tapeten Dove Grey går i en varm, mellanljus nyans av grått. Tapeten är tryckt med ett diskret linnemönster och en fin struktur som ger ytan en levande, textil känsla. En stillsam, sinnlig tapet som skänker rummet en rofylld, ombonad atmosfär. Den exklusiva kollektionen Linen innehåller 35 linnetapeter i olika nyanser. Titta gärna också på den mörkare Ash Grey och blekblå Cloudy Linen.
Recensioner
Stine-Mari FVerifierad köpare
för 1 år sedanBra tapet. Den blev lite mörkare än jag först trodde men det blev mycket fint i min hall. Lätt att tapetsera med
Annelie KVerifierad köpare
för 2 år sedanTapeterna var fina och de var lätta att tapetsera med. De har bra kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4320 |
| Kollektion | Linen |
| Färg | Grå |
| Mönster | Enfärgad |
| Utförande | EasyUp |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | 0 cm |
| Åtgång | 4 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| EAN-nr | 7320094043329 |


