Tapet Boråstapeter Ester 6148
749 kr

Ester 6148
749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ester är en klassisk tapet vars söta mönster är hämtat från vårt historiska tapetarkiv. Mönsterbilden kallas trellis (från engelskans ord för blomsterspaljé), och här är den tryckt med flödigt limtryck som ger det rytmiska mönstret en levande yta och ett mjukt, ombonat uttryck.Här ser du den ljusa tapeten Ester i en härlig kombination av milt cremevitt och olika blå nyanser – en trivsam tapet med tidlös charm!
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Ester är en klassisk tapet vars söta mönster är hämtat från vårt historiska tapetarkiv. Mönsterbilden kallas trellis (från engelskans ord för blomsterspaljé), och här är den tryckt med flödigt limtryck som ger det rytmiska mönstret en levande yta och ett mjukt, ombonat uttryck.Här ser du den ljusa tapeten Ester i en härlig kombination av milt cremevitt och olika blå nyanser – en trivsam tapet med tidlös charm!
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6148 |
| Kollektion | Blue & White wallp. |
| Färg | Vit |
| Mönster | Klassisk, Lantlig |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 13,25 cm |
| EAN-nr | 7320094050655 |



