Tapet Boråstapeter Floral Charm 4254
519 kr

Floral Charm 4254
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Romantiska Floral Charm är en storblommig tapet som känns både klassisk och modern i uttrycket. Ljuvliga buketter med bland annat rosor och pioner mot en enfärgad botten med diskret ytmönster, likt råsiden. En dekorativ, välkomnande tapet som ger rummet en lyxig, lite drömsk atmosfär.Här ser du Floral Charm med blommor i dämpade toner av terrakotta, aprikos, creme och vitt samt grönska i grönt och gråbrunt på en mellanmörk, stålgrå botten. Tapeten finns också i fem andra färgställningar.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Romantiska Floral Charm är en storblommig tapet som känns både klassisk och modern i uttrycket. Ljuvliga buketter med bland annat rosor och pioner mot en enfärgad botten med diskret ytmönster, likt råsiden. En dekorativ, välkomnande tapet som ger rummet en lyxig, lite drömsk atmosfär.Här ser du Floral Charm med blommor i dämpade toner av terrakotta, aprikos, creme och vitt samt grönska i grönt och gråbrunt på en mellanmörk, stålgrå botten. Tapeten finns också i fem andra färgställningar.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4254 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094042865 |


