Tapet Boråstapeter Floral Charm 6140
519 kr

Floral Charm 6140
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ljusa Floral Charm är en romantisk, storblommig tapet prydd av prunkande blomsterbuketter. Mönstret har målats för hand i akvarell för att sedan tryckas på en elegant botten vars diskreta mönster för tankarna till råsiden – lyxigt, elegant och sinnligt. Här ser du tapeten Floral Charm med blå blommor på porslinsvit botten. En fräsch, klassisk färgställning som känns både lantlig och elegant, och aldrig går ur tiden.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Ljusa Floral Charm är en romantisk, storblommig tapet prydd av prunkande blomsterbuketter. Mönstret har målats för hand i akvarell för att sedan tryckas på en elegant botten vars diskreta mönster för tankarna till råsiden – lyxigt, elegant och sinnligt. Här ser du tapeten Floral Charm med blå blommor på porslinsvit botten. En fräsch, klassisk färgställning som känns både lantlig och elegant, och aldrig går ur tiden.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6140 |
| Kollektion | Blue & White wallp. |
| Färg | Vit |
| Mönster | Klassisk |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094050570 |



