Tapet Boråstapeter Floral Tree 7761
519 kr

Floral Tree 7761
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den ljusa, blommiga tapeten Floral Tree pryds av stiliserade blomslingor i ett luftigt, slingrande mönster på enfärgad botten. Kompositionen för tankarna till klassiska Chinoiserie-tapeter – men här i ett renare och mer modernt uttryck.Här ser du tapeten Floral Tree limtryckt med ljusrosa blommor och grönt bladverk på vit botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den ljusa, blommiga tapeten Floral Tree pryds av stiliserade blomslingor i ett luftigt, slingrande mönster på enfärgad botten. Kompositionen för tankarna till klassiska Chinoiserie-tapeter – men här i ett renare och mer modernt uttryck.Här ser du tapeten Floral Tree limtryckt med ljusrosa blommor och grönt bladverk på vit botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7761 |
| Kollektion | Adorn Wallp. |
| Färg | Vit |
| Mönster | Klassisk, Romantisk |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094051720 |


