Tapet Boråstapeter Forest Friends 7478
519 kr

Forest Friends 7478
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Harar, igelkottar, rävar och grävlingar — barntapeten Forest Friends är full av söta och spännande djur. Mönstret är ritat av Newbie och sedan tryckt som tapet i olika färgställningar. Här ser du Forest Friends med grafitgrå illustrationer mot en varmt cremevit bakgrund. En ljus tapet som förvandlar barnrummet till en magisk plats för härliga lekar och dagdrömmar! Mönstret finns också i större skala som en flerfärgad muraltapet.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Harar, igelkottar, rävar och grävlingar — barntapeten Forest Friends är full av söta och spännande djur. Mönstret är ritat av Newbie och sedan tryckt som tapet i olika färgställningar. Här ser du Forest Friends med grafitgrå illustrationer mot en varmt cremevit bakgrund. En ljus tapet som förvandlar barnrummet till en magisk plats för härliga lekar och dagdrömmar! Mönstret finns också i större skala som en flerfärgad muraltapet.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7478 |
| Kollektion | Newbie Wallpaper II wallp. |
| Färg | Vit |
| Mönster | Djur & Fåglar, Barn, Färgglada |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 64 cm |
| EAN-nr | 7320094033283 |



