Tapet Boråstapeter Golden Arches 4277
519 kr

Golden Arches 4277
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den moderna tapeten Golden Arches har ett mjukt och elegant, Art déco-influerat mönster av vackert schatterade valv med tunna guldkonturer som spännande detalj. En lugn men också levande tapet som ger rummet en varm, lyxig karaktär. Extra fin i vardagsrum, men passar även bra i till exempel matsal eller hall.Golden Arches finns i fyra färgställningar. Här går den i ganska mörkt grå nyanser ton i ton med gyllene konturer. Sober och lyxig! Mönstret är fint på rummets alla väggar men gör sig också bra på en fondvägg.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den moderna tapeten Golden Arches har ett mjukt och elegant, Art déco-influerat mönster av vackert schatterade valv med tunna guldkonturer som spännande detalj. En lugn men också levande tapet som ger rummet en varm, lyxig karaktär. Extra fin i vardagsrum, men passar även bra i till exempel matsal eller hall.Golden Arches finns i fyra färgställningar. Här går den i ganska mörkt grå nyanser ton i ton med gyllene konturer. Sober och lyxig! Mönstret är fint på rummets alla väggar men gör sig också bra på en fondvägg.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4277 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Grafiska |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 17,67 cm |
| EAN-nr | 7320094043091 |


