Tapet Boråstapeter Gunnebo 6961
819 kr

Gunnebo 6961
819 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gunnebo är en ljus, randig tapet med cremevita ränder på en ljust pärlgrå botten. Tidlös och elegant, skapad med inspiration från en tapet i Gunnebo Slott utanför Göteborg. Tapeten Gunnebo är limtryckt på traditionellt vis vilket ger en matt, pudrig yta med vackert liv i. De vertikala ränderna skapar en luftig atmosfär och en känsla av högre takhöjd.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Gunnebo är en ljus, randig tapet med cremevita ränder på en ljust pärlgrå botten. Tidlös och elegant, skapad med inspiration från en tapet i Gunnebo Slott utanför Göteborg. Tapeten Gunnebo är limtryckt på traditionellt vis vilket ger en matt, pudrig yta med vackert liv i. De vertikala ränderna skapar en luftig atmosfär och en känsla av högre takhöjd.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6961 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Randiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094051041 |



