Tapet Boråstapeter Hedda 5818
519 kr

Hedda 5818
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hedda är en ljus, randig tapet designad av Jenny Hahne Gadd. Prickarna och den vågiga randen ger det annars ganska strikta mönstret en lekfull, ombonad känsla.Här ser du den randiga tapeten Hedda i neutrala toner av cremevitt och ljusgrått med accenter i en dämpat hasselnötsbrun nyans. Tapeten är tryckt med traditionellt limtryck för en vackert levande yta.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Hedda är en ljus, randig tapet designad av Jenny Hahne Gadd. Prickarna och den vågiga randen ger det annars ganska strikta mönstret en lekfull, ombonad känsla.Här ser du den randiga tapeten Hedda i neutrala toner av cremevitt och ljusgrått med accenter i en dämpat hasselnötsbrun nyans. Tapeten är tryckt med traditionellt limtryck för en vackert levande yta.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5818 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Randiga, Färgglada |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094050099 |



