Tapet Boråstapeter Hidden Medallion 4267
519 kr

Hidden Medallion 4267
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hidden Medallion är en ljus medaljongtapet med milda kontraster mellan det ljusgrå, ornamenterade mönstret och den varmvita, diskret melerade fonden. Tapetens sträva, putsliknande yta förstärker den lite rustika, patinerade känslan. En luftig tapet som ger rummet en lugn, ombonad, klädd atmosfär. Lika vacker i vardagsrum som i matsal, hall eller sovrum. Mönstret trycks också i en annan färgställning med varmt vita nyanser ton i ton.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Hidden Medallion är en ljus medaljongtapet med milda kontraster mellan det ljusgrå, ornamenterade mönstret och den varmvita, diskret melerade fonden. Tapetens sträva, putsliknande yta förstärker den lite rustika, patinerade känslan. En luftig tapet som ger rummet en lugn, ombonad, klädd atmosfär. Lika vacker i vardagsrum som i matsal, hall eller sovrum. Mönstret trycks också i en annan färgställning med varmt vita nyanser ton i ton.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4267 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Trellis/Medaljong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094042995 |



