Tapet Boråstapeter Hip Rose 4728
499 kr

Hip Rose 4728
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den småblommiga tapeten Hip Rose pryds av ett klassiskt, luftigt blommönster från 1920- eller 1930-talet – originalet är hämtat från vårt historiska tapetarkiv. En söt, hemtrevlig tapet som ger rummet en varm, ombonad känsla. De slingrande nyponrosorna är lika fina i köket som i hallen eller sovrummet!Nu trycker vi denna charmiga tapet på nytt i sju olika färgställningar, lånade från naturens egen palett. Här ser du Hip Rose med ljusbeige detaljer på en dämpat duvblå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den småblommiga tapeten Hip Rose pryds av ett klassiskt, luftigt blommönster från 1920- eller 1930-talet – originalet är hämtat från vårt historiska tapetarkiv. En söt, hemtrevlig tapet som ger rummet en varm, ombonad känsla. De slingrande nyponrosorna är lika fina i köket som i hallen eller sovrummet!Nu trycker vi denna charmiga tapet på nytt i sju olika färgställningar, lånade från naturens egen palett. Här ser du Hip Rose med ljusbeige detaljer på en dämpat duvblå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4728 |
| Kollektion | Woodland Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 26,5 cm |
| EAN-nr | 7320094044821 |


