Tapet Boråstapeter Jungle Friends 6937
519 kr
509 krSänkt pris!

Jungle Friends 6937
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

På den mörka barntapeten Jungle Friends växer en stiliserad djungel, full av livliga apor som klättrar i palmerna och svingar sig i bladverket. En modern, ombonad och lekfull barnrumstapet som på håll nästan får en ornamental känsla.Jungle Friends är designad av Newbie, och vi trycker tapeten i deras naturliga, finstämda färgskala. Här ser du mönstret i en lite mustigare palett, med nedtonade nyanser av rostrött, brunt och gråblått på en dämpat mörkblå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
På den mörka barntapeten Jungle Friends växer en stiliserad djungel, full av livliga apor som klättrar i palmerna och svingar sig i bladverket. En modern, ombonad och lekfull barnrumstapet som på håll nästan får en ornamental känsla.Jungle Friends är designad av Newbie, och vi trycker tapeten i deras naturliga, finstämda färgskala. Här ser du mönstret i en lite mustigare palett, med nedtonade nyanser av rostrött, brunt och gråblått på en dämpat mörkblå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6937 |
| Kollektion | Newbie Wallpaper II wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur, Barn |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094047600 |


