Tapet Boråstapeter Lilla Lyckan 6955
1 099 kr

Lilla Lyckan 6955
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den randiga tapeten Lilla Lyckan pryds av ett hemtrevligt, handmålat mönster av söta små blommor och bladrankor. Ett luftigt och nätt mönster som har mycket karaktär men samtidigt känns lugnt och harmoniskt på väggen. Här ser du Lilla Lyckan i en mjuk, beige nyans på cremefärgad botten. Limtrycket ger tapeten en levande, uttrycksfull yta.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den randiga tapeten Lilla Lyckan pryds av ett hemtrevligt, handmålat mönster av söta små blommor och bladrankor. Ett luftigt och nätt mönster som har mycket karaktär men samtidigt känns lugnt och harmoniskt på väggen. Här ser du Lilla Lyckan i en mjuk, beige nyans på cremefärgad botten. Limtrycket ger tapeten en levande, uttrycksfull yta.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6955 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade, Randiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 2,52 cm |
| EAN-nr | 7320094050983 |


