Tapet Boråstapeter Mirage 4743
519 kr

Mirage 4743
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapeten Mirage har ett mjukt linjespel som leker med volym och känslan av ändlöshet. Inspirationen är hämtad från både det asiatiska formspråket och vår svenska natur och mönstret finns i tre färgställningar. Här ser du hägringen Mirage med mörkgrå, limtryckta linjer mot en ljusare grå kalkbotten. Små, små guldstänk speglar ljuset och klär rummet i ett varmt, elegant skimmer.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Mirage har ett mjukt linjespel som leker med volym och känslan av ändlöshet. Inspirationen är hämtad från både det asiatiska formspråket och vår svenska natur och mönstret finns i tre färgställningar. Här ser du hägringen Mirage med mörkgrå, limtryckta linjer mot en ljusare grå kalkbotten. Små, små guldstänk speglar ljuset och klär rummet i ett varmt, elegant skimmer.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4743 |
| Kollektion | Graphics wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Grafiska, Sten & Betong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 64 cm |
| EAN-nr | 7320094049000 |


