Tapet Boråstapeter Mirage 4744
519 kr
509 krSänkt pris!

Mirage 4744
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mirage är en blekrosa tapet med ett mjukt linjespel som ger rummet spännande volym. Inspirationen är hämtad från såväl asiatiskt formspråk som svensk natur och mönstret finns i tre olika färgställningar. Här ser du tapeten i dova, matta nyanser av blekrosa. Diskreta stänk av pärlemor fångar och speglar ljuset i rummet och ger väggen ett lyxigt skimmer.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Mirage är en blekrosa tapet med ett mjukt linjespel som ger rummet spännande volym. Inspirationen är hämtad från såväl asiatiskt formspråk som svensk natur och mönstret finns i tre olika färgställningar. Här ser du tapeten i dova, matta nyanser av blekrosa. Diskreta stänk av pärlemor fångar och speglar ljuset i rummet och ger väggen ett lyxigt skimmer.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4744 |
| Kollektion | Graphics wallp. |
| Färg | Rosa |
| Mönster | Grafiska, Sten & Betong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 64 cm |
| EAN-nr | 7320094048980 |


