Tapet Boråstapeter Nocturne 7270
449 kr
369 krSpara 18 %Kampanj

Nocturne 7270
369 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Emilys gröna Nocturne är en av tre helt nya färgställningar av vårt mest älskade tapetmönster. Originalet med sina handmålade blommor, bär och blad är hämtat från vårt stora tapetarkiv och varsamt uppdaterat. Tidlös charm i trendiga kulörer, nu också med guldskimrande inslag! Emilys Nocturne går från dovt mörkgrönt till ljusare oliv- och lindblomsgrönt med små detaljer i guld. Som en skimrande, skuggig dunge en sen sommarkväll.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Emilys gröna Nocturne är en av tre helt nya färgställningar av vårt mest älskade tapetmönster. Originalet med sina handmålade blommor, bär och blad är hämtat från vårt stora tapetarkiv och varsamt uppdaterat. Tidlös charm i trendiga kulörer, nu också med guldskimrande inslag! Emilys Nocturne går från dovt mörkgrönt till ljusare oliv- och lindblomsgrönt med små detaljer i guld. Som en skimrande, skuggig dunge en sen sommarkväll.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7270 |
| Kollektion | Vårt Arkiv Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094032781 |





