Tapet Boråstapeter Noras äng 5801
519 kr

Noras äng 5801
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den gröna, blommiga tapeten Noras Äng pryds av ett luftigt mönster av rödlistade svenska ängsväxter som drakblomma, tofsäxing och klockgentiana. En söt, hemtrevlig tapet i samtida folkloristisk stil, skapad av formgivaren Nora Tysklind.Här har tapeten Noras Äng milt ljusgrön botten och blomster i blå och varmt puderrosa toner.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den gröna, blommiga tapeten Noras Äng pryds av ett luftigt mönster av rödlistade svenska ängsväxter som drakblomma, tofsäxing och klockgentiana. En söt, hemtrevlig tapet i samtida folkloristisk stil, skapad av formgivaren Nora Tysklind.Här har tapeten Noras Äng milt ljusgrön botten och blomster i blå och varmt puderrosa toner.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5801 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094049925 |









