Tapet Boråstapeter Oriental Garden 4272
519 kr
509 krSänkt pris!

Oriental Garden 4272
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapeten Oriental Gardens dekorativa mönster är skapat utifrån ett handmålat original i vårt arkiv, daterat 1930- eller 1940-tal. Människor i kimonos, stiliserade växter och arkitektoniska inslag – de österländska influenserna är tydliga. En rikt smyckad tapet som gör sig bra på rummets alla väggar men också passar som fondvägg.Tapeten trycks i tre färgställningar. Här ser du Oriental Gardens med svagt skimrande guldtryck och effektfulla schatteringar på en mörkt grafitgrå, nästan svart botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Oriental Gardens dekorativa mönster är skapat utifrån ett handmålat original i vårt arkiv, daterat 1930- eller 1940-tal. Människor i kimonos, stiliserade växter och arkitektoniska inslag – de österländska influenserna är tydliga. En rikt smyckad tapet som gör sig bra på rummets alla väggar men också passar som fondvägg.Tapeten trycks i tre färgställningar. Här ser du Oriental Gardens med svagt skimrande guldtryck och effektfulla schatteringar på en mörkt grafitgrå, nästan svart botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4272 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Svart |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094043046 |



