Tapet Boråstapeter Rosenträd 4825
999 kr

Rosenträd 4825
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Rosenträd speglar perioden mellan sommar och höst, då rosorna doftar så himmelskt. Mönstret är hämtat från vårt stora arkiv och målades troligen i början av 1900-talet , med tydlig inspiration från 1700-talets slingrande kretongmönster: prunkande rosor på en patinerad, smalrandig botten. En klassisk, dekorativ tapet, lika fin i vardagsrum som sovrum. Rosenträd trycks i fyra färgställningar. Här ser du tapeten i mustiga nyanser av varmgrönt, blått, orange, rost och vinrött på mörkblå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Rosenträd speglar perioden mellan sommar och höst, då rosorna doftar så himmelskt. Mönstret är hämtat från vårt stora arkiv och målades troligen i början av 1900-talet , med tydlig inspiration från 1700-talets slingrande kretongmönster: prunkande rosor på en patinerad, smalrandig botten. En klassisk, dekorativ tapet, lika fin i vardagsrum som sovrum. Rosenträd trycks i fyra färgställningar. Här ser du tapeten i mustiga nyanser av varmgrönt, blått, orange, rost och vinrött på mörkblå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4825 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 49 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 47 cm |
| EAN-nr | 7320094045286 |





