Tapet Boråstapeter Sahara Sand 7576
335 kr
325 krSänkt pris!

Sahara Sand 7576
325 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sahara Sand är en tidlös, enfärgad tapet i en varmt gyllenbeige nyans. Tapeten är tryckt med en diskret struktur som för tankarna till mjuka, varma sanddynor och ger den matta ytan en vacker, gyllene lyster. Perfekt för dig som önskar en varm, inredd känsla i rummet.Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Sahara Sand en smidig EasyUp-tapet. Med EasyUp limmar du direkt på väggen och får vackra, släta väggar utan synliga skarvar.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Sahara Sand är en tidlös, enfärgad tapet i en varmt gyllenbeige nyans. Tapeten är tryckt med en diskret struktur som för tankarna till mjuka, varma sanddynor och ger den matta ytan en vacker, gyllene lyster. Perfekt för dig som önskar en varm, inredd känsla i rummet.Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Sahara Sand en smidig EasyUp-tapet. Med EasyUp limmar du direkt på väggen och får vackra, släta väggar utan synliga skarvar.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7576 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046825 |


