Tapet Boråstapeter Seal Grey 7542
335 kr

Seal Grey 7542
335 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den enfärgade tapeten Seal Grey går i en helt neutral grå ton, varken kall eller varm. En nyans som gifter sig fint med många andra kulörer och utgör en tidlös, stilren bas till övrig inredning. Limtrycket ger denna sidenmatta, ljusgrå tapet en levande, klädd känsla.Seal Grey är en täckande EasyUp-tapet som är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar. Detta är en av många vackra, grå nyanser i enfärgade kollektionen Pigment.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den enfärgade tapeten Seal Grey går i en helt neutral grå ton, varken kall eller varm. En nyans som gifter sig fint med många andra kulörer och utgör en tidlös, stilren bas till övrig inredning. Limtrycket ger denna sidenmatta, ljusgrå tapet en levande, klädd känsla.Seal Grey är en täckande EasyUp-tapet som är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar. Detta är en av många vackra, grå nyanser i enfärgade kollektionen Pigment.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7542 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046559 |


