Tapet Boråstapeter Skogsstjärna 5806
519 kr
509 krSänkt pris!

Skogsstjärna 5806
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skogsstjärna är en småmönstrad tapet, döpt efter den lilla vita blomman som lyser upp våra skogar om våren. Det rytmiska mönstret är uppbyggt av små stjärnliknande blommor som på håll bildar en lugn, enhetlig yta. En söt tapet, hämtad från vårt historiska arkiv.Här går tapeten Skogsstjärna i en klassisk färgställning med roströda stjärnblommor och ljust linnebrun botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Skogsstjärna är en småmönstrad tapet, döpt efter den lilla vita blomman som lyser upp våra skogar om våren. Det rytmiska mönstret är uppbyggt av små stjärnliknande blommor som på håll bildar en lugn, enhetlig yta. En söt tapet, hämtad från vårt historiska arkiv.Här går tapeten Skogsstjärna i en klassisk färgställning med roströda stjärnblommor och ljust linnebrun botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5806 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Brun |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 3,78 cm |
| EAN-nr | 7320094049970 |




