Tapet Boråstapeter Skogsstjärna 5808
519 kr
509 krSänkt pris!

Skogsstjärna 5808
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den småmönstrade tapeten Skogsstjärna är hämtad från vårt historiska arkiv, och visst känns den klassisk? Små stiliserade stjärnblommor i ett rytmiskt mönster som på håll flyter samman till en harmonisk helhet. En tidlös tapet som känns ombonad och lite lantlig i uttrycket.Här har tapeten Skogsstjärna en mjukt duvblå botten och ljust linnefärgade stjärnor.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den småmönstrade tapeten Skogsstjärna är hämtad från vårt historiska arkiv, och visst känns den klassisk? Små stiliserade stjärnblommor i ett rytmiskt mönster som på håll flyter samman till en harmonisk helhet. En tidlös tapet som känns ombonad och lite lantlig i uttrycket.Här har tapeten Skogsstjärna en mjukt duvblå botten och ljust linnefärgade stjärnor.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5808 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 3,78 cm |
| EAN-nr | 7320094049994 |



