Tapet Boråstapeter Skogsstjärna 5809
519 kr

Skogsstjärna 5809
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den ljusa, småmönstrade tapeten Skogsstjärna har lånat sitt namn från de små vita blommorna som lyser upp våra skogar varje vår. Ett klassiskt, hemtrevligt tapetmönster från vårt historiska arkiv. Tar du några steg bak flyter de stiliserade blommorna ihop till en lugn, harmonisk helhet.Här har tapeten Skogsstjärna gröna små stjärnblommor på varmvit botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den ljusa, småmönstrade tapeten Skogsstjärna har lånat sitt namn från de små vita blommorna som lyser upp våra skogar varje vår. Ett klassiskt, hemtrevligt tapetmönster från vårt historiska arkiv. Tar du några steg bak flyter de stiliserade blommorna ihop till en lugn, harmonisk helhet.Här har tapeten Skogsstjärna gröna små stjärnblommor på varmvit botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5809 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 3,78 cm |
| EAN-nr | 7320094050006 |








