Tapet Boråstapeter Solängen 5830
519 kr

Solängen 5830
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Över den gröna, mönstrade tapeten Solängen sträcker sig blomsterängar, skogsdungar och böljande vetefält. Här finns soluppgången och månskäran, och också en hel del olika djur. Många vackra detaljer i en lugn, harmonisk helhet.Här går tapeten Solängen i en mjuk men frisk, varmt grön färgställning med ljust linnebeige detaljer. Design: Jenny Hahne Gadd.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Över den gröna, mönstrade tapeten Solängen sträcker sig blomsterängar, skogsdungar och böljande vetefält. Här finns soluppgången och månskäran, och också en hel del olika djur. Många vackra detaljer i en lugn, harmonisk helhet.Här går tapeten Solängen i en mjuk men frisk, varmt grön färgställning med ljust linnebeige detaljer. Design: Jenny Hahne Gadd.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5830 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094050211 |


