Tapet Boråstapeter Solängen 5831
519 kr

Solängen 5831
519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Solängen är en mönstrad tapet full av vackra små detaljer. Designern Jenny Hahne Gadd har skapat ett magiskt landskap där harar, hästar, svalor och andra djur rör sig fritt genom skogsdungar, blomsterängar och böljande vetefält. Här ser du tapeten Solängen i en dämpad palett av mjukt grafitgrått och linnebeige.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Solängen är en mönstrad tapet full av vackra små detaljer. Designern Jenny Hahne Gadd har skapat ett magiskt landskap där harar, hästar, svalor och andra djur rör sig fritt genom skogsdungar, blomsterängar och böljande vetefält. Här ser du tapeten Solängen i en dämpad palett av mjukt grafitgrått och linnebeige.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5831 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094050228 |



