Tapet Boråstapeter Treasured Thistle 2275
749 kr

Treasured Thistle 2275
749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Treasured Thistle är ny, men Noomi Spange har handmålat mönstrets tistlar med inspiration från en 500 år gammal gobeläng från The Burell Collection på Glasgow Museum. Tapeten är sedan tryckt med flödigt limtryck i sju färger. När färgerna flyter samma skapas ett magiskt djup. En unik tapet med enastående historia!Treasured Thistle finns i tre färgställningar. Denna går i ljusa, disiga toner av grått, vitt och lerfärgat mot en riktigt ljust gråbeige fond. Lätt, ljus och elegant.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Treasured Thistle är ny, men Noomi Spange har handmålat mönstrets tistlar med inspiration från en 500 år gammal gobeläng från The Burell Collection på Glasgow Museum. Tapeten är sedan tryckt med flödigt limtryck i sju färger. När färgerna flyter samma skapas ett magiskt djup. En unik tapet med enastående historia!Treasured Thistle finns i tre färgställningar. Denna går i ljusa, disiga toner av grått, vitt och lerfärgat mot en riktigt ljust gråbeige fond. Lätt, ljus och elegant.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2275 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094039841 |


