Tapet Boråstapeter Under the Elder Tree 2046
625 kr

Under the Elder Tree 2046
625 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Under the Elder Tree är en mönstrad tapet som passar både stora och små. På håll bildar fläderns täta lövverk en lugn, enhetlig yta. Tittar du närmare upptäcker du lekfulla detaljer, som den stolta kronhjorten och fasanerna som flyr räven i hagtornsbusken. Motivet är som en liten berättelse, inspirerad av skogen men också av Arts & Crafts och medeltida gobelänger. Tapetens limtrycks i flera färgställningar. Här ser du den i grågrönt och ljusbeige.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Under the Elder Tree är en mönstrad tapet som passar både stora och små. På håll bildar fläderns täta lövverk en lugn, enhetlig yta. Tittar du närmare upptäcker du lekfulla detaljer, som den stolta kronhjorten och fasanerna som flyr räven i hagtornsbusken. Motivet är som en liten berättelse, inspirerad av skogen men också av Arts & Crafts och medeltida gobelänger. Tapetens limtrycks i flera färgställningar. Här ser du den i grågrönt och ljusbeige.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2046 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094044524 |




