Tapet Boråstapeter Villastan 4170
999 kr

Villastan 4170
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapeten Villastan är en kär favorit från tidigt 1900-tal som vi nu trycker på nytt i två olika färgställningar. Mönstret är luftigt och graciöst, men de naturinspirerade formerna är strama, nästan åt det grafiska hållet. Stilen är fortfarande jugend och art nouveau, men med en försmak av de klassicistiska ideal som började smyga sig in hos formgivarna.Här ser du Villastan i blekrosa, grönt och vitt på en ljus, lent blågrå botten. Gyllene detaljer adderar lite extra ljus och flärd.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Villastan är en kär favorit från tidigt 1900-tal som vi nu trycker på nytt i två olika färgställningar. Mönstret är luftigt och graciöst, men de naturinspirerade formerna är strama, nästan åt det grafiska hållet. Stilen är fortfarande jugend och art nouveau, men med en försmak av de klassicistiska ideal som började smyga sig in hos formgivarna.Här ser du Villastan i blekrosa, grönt och vitt på en ljus, lent blågrå botten. Gyllene detaljer adderar lite extra ljus och flärd.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4170 |
| Kollektion | Alla Tiders Hus Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 38 cm |
| EAN-nr | 7320094042452 |



