Tapet Boråstapeter Villastan 4171
749 kr

Villastan 4171
749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den mönstrade tapeten Villastan designades redan på tidigt 1900-tal och det luftiga, naturinspirerade mönstret är typiskt just för jugend och art nouveau. Här finns dock en stramhet som mer drar åt klassicism – de stiliserade blommorna har nästan fått ett grafiskt uttryck.Vi trycker Villastan i två färgställningar. Här ser du tapeten med mönster i vitt, grått och skimrande guld på en ljusgrå botten som drar lite åt beige. En lugn, elegant tapet för ljusa rum med mycket rymd.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den mönstrade tapeten Villastan designades redan på tidigt 1900-tal och det luftiga, naturinspirerade mönstret är typiskt just för jugend och art nouveau. Här finns dock en stramhet som mer drar åt klassicism – de stiliserade blommorna har nästan fått ett grafiskt uttryck.Vi trycker Villastan i två färgställningar. Här ser du tapeten med mönster i vitt, grått och skimrande guld på en ljusgrå botten som drar lite åt beige. En lugn, elegant tapet för ljusa rum med mycket rymd.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4171 |
| Kollektion | Alla Tiders Hus Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 38 cm |
| EAN-nr | 7320094042469 |


