Tapet Boråstapeter Vintergröna 4833
749 kr

Vintergröna 4833
749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den mönstrade tapeten Vintergröna är nyskapad utifrån gamla mönsterfragment från vårt historiska arkiv, och formgiven i traditionell Arts & Crafts-anda. Vi har skapat en klassisk tapet med ett tätt bladverk som klättrar över hela väggen och ger rummet en lugn och omfamnande känsla. Fin i såväl vardagsrum som sovrum eller hall. Tapeten Vintergröna limtrycks i fem färgställningar, från pudriga pasteller till mer livfulla toner. Här med äggskalsfärgat bladverk och gråbeige inslag på ljusgrå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den mönstrade tapeten Vintergröna är nyskapad utifrån gamla mönsterfragment från vårt historiska arkiv, och formgiven i traditionell Arts & Crafts-anda. Vi har skapat en klassisk tapet med ett tätt bladverk som klättrar över hela väggen och ger rummet en lugn och omfamnande känsla. Fin i såväl vardagsrum som sovrum eller hall. Tapeten Vintergröna limtrycks i fem färgställningar, från pudriga pasteller till mer livfulla toner. Här med äggskalsfärgat bladverk och gråbeige inslag på ljusgrå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4833 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Grå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 38 cm |
| EAN-nr | 7320094045156 |



