Tapet Boråstapeter Woodland Stripe 4718
369 kr
359 krSänkt pris!

Woodland Stripe 4718
359 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Woodland Stripe är en modern, randig tapet med ett tidlöst uttryck. Den rytmiska mönsterbilden är tryckt på vår populära linnebotten och den taktila, textila känslan skapar en varm, ombonad atmosfär i rummet.Tapeten trycks i fyra färgställningar, inspirerade av årstidernas växlingar i vår vackra, nordiska natur. Här ser du Woodland Stripe med varmbeige botten och ränder i en dämpad, rödbrun nyans som påminner om terrakotta.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Woodland Stripe är en modern, randig tapet med ett tidlöst uttryck. Den rytmiska mönsterbilden är tryckt på vår populära linnebotten och den taktila, textila känslan skapar en varm, ombonad atmosfär i rummet.Tapeten trycks i fyra färgställningar, inspirerade av årstidernas växlingar i vår vackra, nordiska natur. Här ser du Woodland Stripe med varmbeige botten och ränder i en dämpad, rödbrun nyans som påminner om terrakotta.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4718 |
| Kollektion | Woodland Wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Randiga, Yta/struktur/textil |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094044722 |




