Tapet Fiona Living@HOME Paper 610103
Rek. pris 219 kr
157 kr
Se priset!

Living@HOME Paper 610103
157 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Fiona Living@HOME-papper, är en ny tapetkollektion för byggmarknaden. Samlingen erbjuder ett brett utbud av blommor, blad, geo-mönster och slättar i ljusa, fina färger som uppfyller alla smaker. Kollektionen är mestadels för den svenska projekt- och renoveringsmarknaden för hyreslägenheter. Rrullade inifrån och ut för bästa funktion i klistermaskin, med märken på baksidan som är bra för enkel mönsterpassning, och extra långa rullar så att du alltid får 4 våder per rulle.
Varumärke
FionaBeskrivning
Fiona Living@HOME-papper, är en ny tapetkollektion för byggmarknaden. Samlingen erbjuder ett brett utbud av blommor, blad, geo-mönster och slättar i ljusa, fina färger som uppfyller alla smaker. Kollektionen är mestadels för den svenska projekt- och renoveringsmarknaden för hyreslägenheter. Rrullade inifrån och ut för bästa funktion i klistermaskin, med märken på baksidan som är bra för enkel mönsterpassning, och extra långa rullar så att du alltid får 4 våder per rulle.
Fionas chefdesigner Maciek Wojcicki en kombination av klassisk design, med en touch av modernt uttryck för att ge boende i allmänna bostäder en långvarig mysig miljö.
- Full opacitet - inget behov av att måla tidigare vägg på grund av färgskillnader
- 11,2 meter lång
- Rak eller ingen matchning
- Överlappande kanter med anpassad mönster matchning för enkel tapetsering
- Döljer mindre ojämnheter
- Hög tvättbarhet
- Fettbeständig med specialbehandling på ytan
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
- Full opacitet - inget behov av att måla tidigare vägg på grund av färgskillnader
- 11,2 meter lång
- Rak eller ingen matchning
- Överlappande kanter med anpassad mönster matchning för enkel tapetsering
- Döljer mindre ojämnheter
- Hög tvättbarhet
- Fettbeständig med specialbehandling på ytan
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
Recensioner
Emelie FVerifierad köpare
för 4 år sedanTapeten var inte lika grön som på bilden. Väldigt ljus grön, näst intill vit. Mönstret på tapeten var också lite silvrigt vilket inte heller framgick. Överlag kändes tapeten mer modern än på bilden
+ Pisvärd
- Missvisande bild
Egenskaper
| Varumärke | Fiona |
| Art.Nr. | 610103 |
| Kollektion | Living@HOME Paper |
| Färg | Grön |
| Mönster | Mönstrad |
| Utförande | Papperstapet |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Rak |
| Åtgång | 4 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Typ | Tapet |
| Längd | 11,2 m |
| EAN-nr | 5701573640024 |
