Laminatgolv Meister LC 55 S Grey Oak 6671
Pris/frp 724,20:-
284 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

LC 55 S Grey Oak 6671
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

MeisterDesign. laminatgolv LC 55 är det perfekta valet för alla som vill ha en solid laminatplanka med enastående tekniska egenskaper. Laminatgolvet kan enkelt läggas via det bekväma klicksystemet. Plankorna passar ihop sömlöst och skapar en extremt homogen golvyta vid läggning. Denna variant av LC 55 kommer med integrerat ljuddämpande mellanlägg – detta gör golvet extra tyst och skär bort ett extra arbetsmoment under installationen.
Varumärke
MeisterBeskrivning
MeisterDesign. laminatgolv LC 55 är det perfekta valet för alla som vill ha en solid laminatplanka med enastående tekniska egenskaper. Laminatgolvet kan enkelt läggas via det bekväma klicksystemet. Plankorna passar ihop sömlöst och skapar en extremt homogen golvyta vid läggning. Denna variant av LC 55 kommer med integrerat ljuddämpande mellanlägg – detta gör golvet extra tyst och skär bort ett extra arbetsmoment under installationen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Meister |
| Art.Nr. | 439586 |
| Färg | Trä/natur |
| Nyans | Ljust |
| Imitation | Ek |
| Längd | 1288 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 600013-1288198-06671 |
| Mönster | 1-Stav |
| Fog | Multiclic |
| Serie | MeisterDesign Laminate LC 55 |
| Antal (m2/frp) | 2,55024 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 10 st/frp |
| Tjocklek | 8,5 mm |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Bredd | 198 mm |
| Tål Golvvärme | Ja |
| EAN-nr | 4011138977917 |

